Zobacz najpopularniejsze porady

Jak zwrócić sprzęt Orange?

Jak zwrócić sprzęt Orange?

Orange jest jednym z najpopularniejszych dostawców telefonii stacjonarnej, komórkowej, telewizji i internetu. Wiele usług jest wybieranych w pakietach, co jest opłacalne. W każdym jednak wariancie po zakończonej lub rozwiązanej umowie należy zwrócić sprzęt Orange. Takie same zasady obowiązują u wszystkich dostawców tego typu usług. Na abonencie ciąży obowiązek zwrotu dzierżawionego sprzętu. Można to zrobić na kilka sposobów.

Kiedy zwrócić sprzęt Orange?

W Regulaminie świadczenia usług medialnych Orange znaleźć można informacje na temat tego, jak zwrócić urządzenia do Orange. W dokumencie wytłumaczone są również wszystkie wątpliwości, jakie klienci mogą mieć.

Z zasady urządzenia zwraca się do Orange po rozwiązaniu umowy. Dotyczy to sprzętu, który na czas określony posiadaliśmy w dzierżawie. Najczęściej są to dekodery, karty Viaccess, Smart Wifi Box, terminale ONT.

Sprzęt musimy również zwrócić po odstąpieniu od umowy. Poza tym Orange może nas poinformować o tym, że z przyczyn technicznych nie może kontynuować umowy i świadczyć usług. To jest także informacją, że realnie w każdym momencie można zwrócić urządzenia Orange.

Wyjątkiem od tej zasady może być zastrzeżenie dostawcy, że zwrot dekodera wraz z kartą Viaccess zostanie potraktowany jako rezygnacja z całej usługi TV. W związku z tym zostaną naliczone dodatkowe opłaty za rozwiązanie umowy przed terminem.

Zwroty Orange

Terminy zwrotów urządzeń do Orange

Termin zwrotu urządzeń Orange są zależne od umowy podpisanej z operatorem, a także od rodzaju świadczonej usługi. W przypadku Neostrady lub Neostrady z TV sprzęt do Orange należy zwrócić w terminie 14 dni od rozwiązania lub zakończenia umowy. Usługi DSL, Biznes Pakiet i pakiety zaawansowane podlegają innym zasadom. Trzeba czekać na kontakt działu technicznego. Pracownik umówi się na odbiór sprzętu. Nastąpi to w terminie do 30 dni od zakończenia umowy. Poza tym brak zwrotu może generować naliczanie dodatkowych opłat.

Gdzie zwrócić sprzęt Orange?

Urządzenia Orange można zwrócić w salonie stacjonarnym operatora. Ich listę można znaleźć na stronie internetowej. Poza tym bez problemu można również odesłać sprzęt do magazynów Orange. W tym wypadku należy zwrócić szczególną uwagę na sposób zapakowania przesyłki. Sprzęt trzeba w taki sposób zabezpieczyć, by nie został uszkodzony w czasie transportu. Paczkę można wysłać pocztą lub kurierem. Porównaj ceny usług na naszej stronie.

Zwroty Orange

Adres zwrotów Orange

Poprawnie zapakowaną paczkę ze zwrotem należy wysłać na adres:

Zwrot Detaliczny Orange, Ceva Logistics
ul. Południowa 2,
05-850 Ołtarzew

z dopiskiem “Zwrot dzierżawionych sprzętów”

Co musi się znaleźć w przesyłce ze zwrotem Orange?

Pakując paczkę ze zwrotem Orange, należy zwrócić uwagę na to, by sprzęt był kompletny. W paczkach z modemami, dekoderami muszą się znaleźć zasilacze, kable, piloty, przewody HDMI. 

 

znajdź najtańszego kuriera dzięki porównywarce cen przesyłek kurierskich

 

Interesują Cię metody zwrotów innych popularnych firm? Sprawdź też: