Zobacz najpopularniejsze porady

Jak zwrócić towar do Komputronik?

Jak zwrócić towar do Komputronik?

Popularny sklep z elektroniką Komputronik cieszy się zaufaniem klientów indywidualnych, przedsiębiorców oraz instytucji. Od kilku lat na terenie kraju działają punkty stacjonarne Komputronik, a w sieci można kupić komputery, elektronikę czy telewizory na bardzo funkcjonalnej stronie. Kuszą niskie ceny, profesjonalne doradztwo oraz bardzo różnorodna oferta. Bez problemu można również dokonać zwrotu w Komputronik zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Zwrot towaru Komputronik

Klient, który zrobił zakupy w Internecie może odstąpić od umowy w Komputronik z zastrzeżeniem, że z tego typu zwrotu mają prawo skorzystać tylko te osoby, które kupiły produkt do użytku prywatnego, a nie w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Towar można zwrócić Komputronik w ciągu 14 dni od momentu otrzymania przesyłki ze sklepu. Co istotne, nie trzeba podawać przyczyny takiej decyzji.

Jak odstąpić od umowy Komputronik?

Zwrot Komputronik dotyczy tylko zakupów zrobionych w sklepie internetowym i musi mieć formą pisemną. Poza tym samo prawo do odstąpienia od umowy oraz regulamin sprzedawcy określają, jakich rzeczy nie można zwracać. Przede wszystkim nie kwalifikują się towary personalizowane takie jak na przykład konfigurowane na zamówienie komputery. Poza tym nie można oddać produktów higienicznych takich jak golarki czy depilatory po otwarciu opakowania. Komputronik nie przyjmie również produktów zakupionych drogą cyfrową takich jak na przykład ebooki, pliki mp3 oraz otwartych – płyt z muzyką, filmów, programów komputerowych, gier. 

Jak zapakować paczkę do Komputronik

Jak zapakować paczkę do Komputronik?

Warto szczególną uwagę zwrócić na sposób zapakowania przesyłki, aby towary nie zostały uszkodzone na żadnym etapie. Poza tym paczkę należy oznaczyć numerem RMZ, ponieważ ułatwia to znalezienie jej w systemie i usprawnia zwrot Komputronik. W przesyłce poza produktami muszą się również znaleźć etykieta oraz formularz zwrotu – w przypadku gdy wybraliśmy fakturę elektroniczną, to RMZ i formularz znajdziemy w postaci załączników w poczcie mailowej. W paczce ze zwrotem Komputronik musi się znaleźć też dokument odstąpienia od umowy.

Jeśli nie masz lub nie możesz znaleźć druku RMZ, możesz go pobrać ze strony internetowej sklepu.

Adres zwrotów Komputronik

Paczkę ze zwrotem do Komputronik możesz wysłać za pośrednictwem poczty lub tanim kurierem. Na zaklejoną paczkę należy przykleić RMZ. Dostęp do atrakcyjnych cen i ofert przewoźników znajdziesz na naszej stronie.

Przesyłkę ze zwrotem Komputronik najlepiej wysłać kurierem na adres:

Komputronik S.A.
ul. Krzysztofa Kolumba 8,
62-052 Komorniki

Zwrot pieniędzy z Komputronik nastąpi maksymalnie do 14 dni od momentu otrzymania przesyłki przez sklep na wskazany rachunek.

Wysyłka towaru na gwarancji do Komputronik

Reklamacja Komputronik może mieć różne formy. Jedną z możliwości jest oddanie sprzętu na gwarancji do naprawy serwisowej. Poza tym możemy skorzystać z tak zwanej rękojmi. Najlepiej więc przy reklamacji Komputronik skontaktować się z działem sklepu. Specjaliści pomogą wybrać odpowiednią metodę w zależności od celu, jaki chcemy uzyskać i oczywiście obowiązujących przepisów. Ważne informacje znaleźć można również na stronie internetowej sklepu.

Adres reklamacji Komputronik

W ramach wybranej procedury reklamacyjnej Komputronik należy odpowiednio przygotować paczkę i przesłać kurierem na adres serwisu:

Komputronik S.A – Serwis
ul. Wołczyńska 37,
60-003 Poznań

Komputronik ma 14 dni na jego naprawę lub zwrot środków od momentu otrzymania przesyłki. W przypadku jakichkolwiek problemów lub opóźnień sklep informuje o tym klientów. Zawsze można również sprawdzić status reklamacji Komputronik na stronie internetowej w zakładce: „Sprawdzanie statusu reklamacji”.

znajdź najtańszego kuriera dzięki porównywarce cen przesyłek kurierskich