Zobacz najpopularniejsze porady

Jak zwrócić towar w Bonprix?

Jak zwrócić towar w Bonprix?

Bonprix jest jedną z najpopularniejszych firm odzieżowych, która wyspecjalizowała się w wysyłkowym modelu sprzedaży, który opiera się na katalogach marki oraz sklepie internetowym. W ofercie firmy można znaleźć odzież dla dzieci, kobiet i mężczyzn, a także szereg akcesoriów do mieszkania czy ogrodu. Ubrania przykuwają uwagę różnorodnymi wariantami kolorystycznymi oraz dużą rozpiętością rozmiarówki i dlatego właśnie bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Warto pamiętać o tym, że Bonprix był prekursorem na rynku sprzedaży wysyłkowej i obecnie również jest liderem w branży. By zrobić zakupy, nie trzeba wychodzić z domu, a to daje dostęp do szerokiej oferty, oszczędza czas i pieniądze.

Zwrot towaru Bonprix

Zamówiony towar możemy zwrócić do Bonprix przesyłką kurierską, jeśli nie odpowiada nam z jakichkolwiek względów. Ta możliwość wynika z obowiązujących przepisów oraz z samego modelu sprzedaży.

Kiedy można oddać towar do Bonprix?

Towar można zwrócić do Bonprix w ciągu 14 dni od momentu otrzymania paczki zgodnie z przepisami. Ważnym argumentem jest również to, że nie trzeba podawać powodów rezygnacji z zakupów.

bonpix zwroty

Formularz zwrotu Bonprix

Do rzeczy, które chcemy oddać do Bonprix należy dołączyć formularz zwrotu, który jest dostępny na stronie internetowej sklepu (Formularz zwrotu PDF) oraz jest dołączany do każdego zakupu. Całość należy odesłać na adres właściwego magazynu Bonprix, który zajmuje się zwrotami, zwracając szczególną uwagę na odpowiednie zapakowanie przesyłki.

Adres zwrotów Bonprix

Dane adresowe oraz informacje o wybranym sposobie zwrotu środków Bonprix muszą się znaleźć w formularzu. Poza tym trzeba wskazać, jaki artykuły się zwraca wraz z kodami i oznaczeniami. Te elementy znajdziemy na rachunku. Przesyłkę Bonprix należy wysłać kurierem na adres:

Bonprix sp. z o.o. Magazyn Zwrotów

Lodowa 97, 93-232 Łódź

Tania wysyłka zwrotu do Bonprix

Przesyłka ze zwrotem Bonprix musi być zapakowana w taki sposób, by nie została uszkodzona na żadnym etapie transportu. Warto wysłać ją sprawdzonym kurierem, a atrakcyjne oferty znajdziesz w naszej porównywarce.

To jak zapakujemy zwrot Bonprix wpływa na to, w jakim stanie dotrze on do magazynu. Trzeba pamiętać o załączeniu formularza.

Jak odesłać paczkę do Bonprix?

Paczka ze zwrotem Bonprix zazwyczaj zostaje dostarczona do magazynu w ciągu 48 godzin od nadania. Rzeczy nie mogą być uszkodzone i nie mogą nosić śladów używania, które wykraczają poza przymierzanie czy sprawdzenie ubrań lub przedmiotów.

W jakim czasie zrobić zwrot ubrań w Bonprix?

Bonprix zgodnie z obowiązującymi przepisami daje klientom 14 dni na zwrócenie zakupionych rzeczy. Należność zazwyczaj wpływa na podane konto bankowe lub na rachunek, z którego płaciliśmy. Poza tym klient ma prawo również wybrać opcję bonu, który na przykład może wykorzystać przy okazji następnych zakupów. To w formularzu zwrotów podaje się informację o formie przekazania środków za Bonprix zwroty. Firma ma 14 dni od złożenia stosownego oświadczenia o odstąpieniu od umowy na wypłatę pieniędzy. Jest to określone w regulaminie.

Reklamacja Bonprix?

Jeśli zamówiony z Bonprix towar jest uszkodzony lub ma ukrytą wadę, można zażądać wymiany na nowy lub zwrotu pieniędzy. Reklamacje są przeprowadzane analogicznie do odstąpienia od umowy, ale należy dołączyć oświadczenie reklamacyjne. Trzeba je umieścić w paczce z reklamowanym towarem Bonprix. Całość wysyła się na adres magazynu zwrotów.

Kontakt Bonprix

Jeśli masz wątpliwości, jak zwrócić towar do Bonprix lub go reklamować, możesz skontaktować się z obsługą klienta 42 649 49 49 lub przez e-mail poczta@bonprix.pl 

 

znajdź najtańszego kuriera dzięki porównywarce cen przesyłek kurierskich

 

Interesują Cię metody zwrotów innych popularnych firm? Sprawdź też: